Поїздка студентів кафедри АФМ Львівської політехніки в три університети Німеччини по отриманому гранту від фонду DAAD

IMG_5069

В липні цього року кафедра Адміністративного та фінансового менеджменту отримала грант від фонду DAAD  для поїздки студентів кафедри в три університети Німеччини. В рамках проекту група студентів з 12 осіб відвідала Університет прикладних наук West Saxon University of Applied Sciences (Цвікау), Український вільний університет (Мюнхен), Hochschule Ostwestfalen-Lippe University of Applied Sciences. Студенти кафедри брали участь у лекційних та семінарських заняттях, для них проводили екскурсії у навчальні лабораторії та бібліотеки трьох вищезгаданих університетів, відвідували культурні заходи, музеї та історичну спадщину Саксонії, Баварії і Вестфалії.

І вже зараз вони повернулись, повні вражень, натхнення та нового досвіду про освіту в Німеччині.

Ми вдячні Франку Мельхорну, Стевану Колєву та Адріані Славчевій (Західносаксонська школа бізнесу), Андрію Довганюку з Українського вільного університету (Мюнхен), Ользі Мороз та Венке Таннерберг-Туковіч з  Університету прикладних наук (Лемго) за теплий прийом і чудову організацію нашого перебування в цих містах. А також фонду DAAD за можливість ознайомитись з навчальним та науковим середовищем університетів Німеччини.

Danke!

Представники кожного університету радо нас зустріли,  проводили екскурсії, як в межах навчального закладу так і поза його межами. Зазвичай лекції проводилися англійською мовою.

У Цвікау ми побували у музеї «AUDI», також відвідали музей мистецтв, були запрошені на інтернаціональну вечірку, де мали змогу поспілкуватися та приємно провести час із студентами різних національностей.

Надзвичайно приємно, було відвідати в Мюнхені Український Вільний Університет, де українська діаспора створила «маленьку Україну» посеред Німеччини. Нас ознайомили із багатими архівними напрацюваннями українських науковців в галузях україністики, філософії та економіки. У цьому прекрасному місті нам вдалося прогулятися центральними вулицями, побувати на горі церкви Святого Петра, де відкривається чудова панорама на весь Мюнхен. Відвідали, також салон BMW.

Наступним місцем яке нам вдалося відвідати було Лемго. Надзвичайно старовинне місто, яке славиться багатьма замками, в декількох з яким нам пощастило побувати, в замку Білефельда та Детимольда. В одному із них ще досі живе справжній принц.

Ми дуже вдячні  німецькому  фонду  DAAD, що подарував нам можливість більше дізнатись про Німеччину, її культурну спадщину, досягнення науки та економіки, налагодити ділові та наукові контакти.

 

Відгук Ткачик Юлія, про поїздку в Німеччину

Подорож вдалася на славу !!! Від величезної кількості приємних спогадів просто перехоплює дух. Сніжне Цвікау з маленькими вуличками і машинами від старенького Horсh до найновішої Audi, Мюнхен з епатажною резиденцією та неймовірною Allianz Arena та Лемго, з його прекрасними краєвидами та замками різних величин. Дуже приємною була тепла зустріч працівників університетів, які ми відвідали. Дякуємо викладачам за лекції, нові знання і дружню атмосферу.

Окреме, величезне спасибі DAAD, за змогу відвідати ці університети, познайомитись з закордонною системою навчання і одночасно побачити багато пам’яток архітектури Німеччини. Поїздка була справді незабутньою.

 

Відгук Ленів Андрія, про поїздку в Німеччину

Нам студентам кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Національного університету “Львівська політехніка” вдалося отримати грант від німецького фонду DAAD, який дозволив відвідати три навчальні заклади Німеччини у трьох різних містах.

Першим містом було м. Цвікау, де нас приймав університет Westsächsische Hochschule Zwickau (WHZ). Зранку ми відвідували пари у даному університеті, які в основному стосувалися економіки та менеджменту. Заняття відбувалися дуже цікаво, з використанням візуального матеріалу та у дружній, але незвичній атмосфері, адже форма викладу матеріалу та етикет поведінки, як студентів так і викладачів дещо відрізняється від звичного для нас.

Також нам проводили екскурсії по території університету, цікаво було побачити матеріально-технічну базу, яка варто зазначити сильно здивувала кожного з нас.

Вільний від пар час ми тратили на прогулянки по місту Цвікау та його культурних та історичних місцях, наприклад музей Robert Schumann House, Horsch Museum та інші.

Другим містом був Мюнхен. Де ми познайомилися з Українським Вільним Університетом. Оскільки навчальний семестр там ще не розпочався – нам провели ознайомчу екскурсію університетом, організували зустріч з ректором під час якої ми дізналися про історію створення університету, його діяльність та умови навчання.

Говорячи про Мюнхен варто сказати, що захоплюють розміри цього міста і те, що за декілька днів неможливо відвідати всі культурні та історичні місця, але нам вдалося побувати у деяких замках Баварії, відвідати автосалон заводу BMW, відвідали футбольну арену Allianz Arena, побували у дворі будівлі мерії Мюнхена, а також гуляли площею Маріен плац.

Третім та останнім містом було м. Лемго та університет Hochschule Ostwestfalen-Lippe. Ми відвідували пари, спілкувалися з викладачами та студентами, також для нас провели екскурсію університетом, яка вкотре здивувала нас, адже про таку матеріально-технічну оснащеність як у німецьких університетах – нам, на сьогоднішній день, залишається лише мріяти. Також ми встигли відвідати багато цікавих історичних місць міста Лемго та міста Детмольд.

От так і пролетіли два незабутні тижні нашого перебування у Німеччині. Але за цей недовгий час ми встигли поринути в німецьку культуру та отримати незабутні враження та спогади від цієї подорожі!

IMG_6218