Можливості, які відкриває нам криза, стаття від успішного підприємця Максима Сітайла, партнера кафедри АФМ

Максим Сітайло, Сітайло Максим, підприємець, засновник Flyingbro

«Нас не хвилює ринковий спад. Для нас і наших інвесторів в довгостроковому періоді це можливість купити успішні компанії з відмінним менеджментом по низьких цінах»

Уоррен Баффет, міліардер

Криза – це не час ховатись. Своє майбутнє формуємо ми самі – так говорив Стів Джобс, а отже необхідно навчитися думати аналогічно в цей непростий в економічному плані період. Найкращий час, наприклад… «Почати власний бізнес». І я якщо у Вас виникнула така ж ідея, будьте впевнені – Ви належите до когорти сміливих підприємців, що не побоялись кризи і зараз володіють великими бізнес-проектами

Насправді будь-які державні економічні проблеми в державі дають нам можливість зупинитися, оглянутися і проаналізувати – а чи так проходить життя, як це було заплановано? І якщо виникає бажання щось змінити, то це найкращий час!

Для прикладу, іпотечний брокер з США Джеоф Карлаваж, залишився без роботи в час фінансової кризи 2008 року, він зміг зробити те, про що давно мріяв, але ніяк не наважувався – він відкрив власне туристичне агентство. Клієнтам компанії пропонувались екскурсії на скутерах. Попит на послугу виявився настільки високим, що дозволило засновнику після стабілізації ринку не навантажувати себе нудною роботою брокера, а займатись власним цікавим проектом.

Подібні приклади є в Україні, а саме успішний підприємець з Києва Максим Сітайло, незважаючи на важкий економічний період створив і розвиває власний бренд повсякденного і спортивного одягу і аксесуарів (flyingbro). Пройшовши весь шлях від ідеї до готового проекту – проаналізувавши всі успіхи і помилки, Максим зміг обрати оптимальну модель ведення бізнесу. Вона дозволяє йому розвивати компанію навіть зараз, в дуже важкий час, коли другі компанії масово закриваються чи призупиняють діяльність.

Згідно з логікою речей, Максиму необхідно тримати власні ідеї і практику в секреті. Але, як говорить без сумніву успішна людина Білл Гейтс: «Якщо заглянути в майбутнє, ми побачимо, що лідерами будуть ті, хто почне допомагати іншим». От чому Максим Сітайло вибрав для себе шлях допомоги починаючим підприємцям в рамках власного проекту «Бізнес – інкубатор Кузня» і серії авторських тематичних тренінгів.

Його тренінги – для людей, які щиро бажають змінити своє життя, але не знають, які конкретно кроки потрібно зробити. Для людей, які хочуть не допустити елементарних помилок на своєму шляху. А ще, що дуже важливо, досвід Максима заснований на сучасних українських реаліях – зі всіма перевагами і вадами нашої державної системи і економічної моделі.

А це досить вагома перевага. Адже тренінги іменитих бізнесменів, що зрідка перебувають в Києві, призначені, по-перше, для практикуючих досвідчених підприємців, а по-друге – отримані знання не завжди пристосовані для умов нашої країни. До того ж, ціна тренінгів від «Топ-менеджерів» інколи перевищує допустимі межі і складає декілька тисяч гривень за годин навчання.

На цьому фоні тренінги Максима – доступні, корисні і несуть чудове мотиваційне послання. Сам автор навчальних програм любить повторювати своїм слухачам фразу Стівена Кові: «Швидше всього вчишся в трьох випадках – до 7 років, на тренінгах і коли життя загнало Вас в кут». Сьогодні, як раз та ситуація, коли життя заганяє нас в кут, а щоденні валютні коливання разом з дивними діями державного апарату провокують в більшості громадян сонливість і лінь.

Але вихід є – треба поставити перед собою ціль, гарно підготуватися і приступити до реалізації ідеї. Якщо підійти до діла з завзяттям – з часом стане близьким сенс фрази міліонера Роберта Дауні – молодшого «Ціни на бензин перестали мене тривожити в той момент, коли я пересів на Бентлі». Є до чого йти, правда?